Як виробити звичку писати та удосконалювати свої навички?

12.04.2017

Це стаття-поштовх для тих, хто схильний сумніватися у своїх вчинках, а прокрастинацію вважає своїм другим я. Або для тих, у кого давно зріє план спробувати себе у ролі копірайтера, а рука не набита, а звичок малувато, а баба Оля сказала — не зможеш, а подруга Ліля сказала — слабо...

Скажу зі свого досвіду: прокрастинація мені майже не знайома, бо з дитинства уроки на понеділок я завжди робила допізна в п'ятницю, аби вихідні були вільні, а дедлайни ще не завалювала. А ось, що скажуть люди — копірайтери з досвідом роботи і вражаючим портфоліо чи взагалі ІНШІ  зачіпало завжди. Але я навчилась з цим боротись і далі розкажу як.

Отже, до справи. Що робити, аби у вас виникла звичка писати та як удосконалювати свої вміння? 

3 прості поради.

  • 1. Напишіть текст на своє замовлення.

Якщо у вас з певних причин немає зараз замовлень — зробіть його самі. Дуже часто копірайтери та рерайтери — це дистанційні працівники, котрі мають роботу від проекту до проекту, або навіть від теми до теми. Не потрібно шукати новий серіал та чекати, поки замовник знайдеться сам або цікавий проект знайде вас. Побачили новий продукт чи послугу на ринку? Додаток для смартфонів, мусс для шаленого об'єму та навіть новий соус в магазині — напишіть про нього рекламну статтю. Уявіть, що директор відомої компанії взяв вас за стажера і саме від виконання завдання залежатиме, чи візьмуть вас в штат на високооплачувану роботу чи ні.

  • 2. Пропонуйте декілька варіантів.

Вам дали замовлення, ви його виконали, вам заплатили і похвалили. А якщо ні? Переробите. А якщо знову ні? Адже директор компанії не хоче витрачати 1 млн грн на рекламну кампанію, якщо та не принесе втричі більше. Звісно, ваша стаття стільки не коштує, але саме вона або принесе гроші компанії, або ні. Тому попрактикуйтесь робити декілька варіантів. Знайдіть підхід, відточуйте ідею, втілюйте у життя, тобто у текст. Потім перегляньте і подумайте, як зробити те саме, але іншим способом?

Є сотні підходів до висвітлення одного і того ж продукту. Згадайте Огілві, Шугермана, Кенеді (я не про президента), Кота та Каплунова. Не полінуйтесь навіть перечитати їх поради та зробити так само. Звісно, є деякі замовники, у котрих технічне завдання більш схоже на міні-есе, де розповідається, як зобразити еліпс квадратними лініями. Але саме ваша універсальність, вміння шукати способи та пропонувати варіанти допоможе розвивати професійні навички.

  • 3. Заведіть блог на тему, котра вам до душі.

Чим швидше ви це зробите, тим швидше з'явиться звичка писати. Не знаєте про що? У вас точно є хобі: любите малювати, фотографувати, їсти (так, навіть готувати та дегустувати нові смаки та поєднання продуктів можна красиво). Про будь-що можна писати з любов'ю та захопленням. І тоді, коли у вас буде перепочинок між замовленнями, ви відточуватимете свої навички. Через 2-3 тижні «примусової писанини», у вас з'явиться бажання написати про те, як ви сфотографували цікаву пару у гарній локації, де найкраща паста болоньєзе в Києві, про нові маркери для малювання скетчів або про смужки для відбілювання зубів. А чому б і ні?

Бажаю вам успіху у відточуванні своїх навичок. Пам'ятайте, що натхненно та цікаво писати — легко, коли ви переймаєтесь темою та любите те, про що пишете. 

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати
Ми використовуємо файли cookie для забезпечення належної функціональності й безпеки нашого сайту та зручності у його використанні відвідувачами.

Розширені налаштування

Тут ви можете налаштувати свої преференції щодо файлів cookie. Прийміть або забороніть наступні категорії й збережіть свій вибір.